MECHABAU®

PROBUS ROBOTICS

EĞİTİM ROBOTU

ÜRÜN KATEGORİSİNE GİT

Genel Bilgilendirme

Probus Nedir?
Robotik kodlamaya uygun eğitim robotudur. Elektronik komponent kullanımı extra basitleştirilmiş plug’n’play (tak çalıştır) bir platformdur. Daha önceki tecrübelerimize göre elektronik kartların bağlantı problemlerine çözüm getirilmiş, breadboard gereksinimi olmadan sade ve uygulama odaklı tasarıma sahip olmuştur. En önemli özelliklerinden biri de açık uçlu konstrüksiyon parçaları ile dilediğiniz tasarımı yapabilmenizdir, siz istediğiniz tasarımı yaparken elektronik kartları nasıl bağlayacağınızı düşünmeyin, zira kullanacağınız bu kartlar monte edilebilir delikli parçalara sabitlenmiştir ve iş yalnız uygun deliklerden civata ile bağlamanıza kalır.

Kolay Montaj
İstediğiniz elektronik komponentleri seçtiniz ancak bağlamadamı takıldınız? Hiç sorun değil, setinizde işinize yarayacak kablo çoğaltıcılar ve dönüştürücüler ile bağlantılarınızı kolayca yapın. Peki bu kablo dağınıklığı ne olacak? Onun için de serinizde “P klips” adını verdiğimiz plastik klipslerle toplayın ve konstrüksiyona bağlayın dağınıklıktan kurtulun.

Stereo Algı
Seçtiğiniz PROBUS’un seviyesine göre robotunuzun çevre algısı farklılık gösterir.
Çevre algısı ile anlatmak istediğimiz şu; PROBUS 3 farklı modele sahiptir, Mod-1, Mod-2, Mod-3…
PROBUS, sahip olduğu algısal donanım miktarına göre gelişmişlik gösterir. Örneğin Mod-3 modelinde jiroskop modülü ile iki tekerlek üzerinde dengede duran ve sensörlerle desteklenen robotlar inşa edebilirsiniz ya da eğimli bir yüzeyde robotunuzun hızını, dengesini vb. Kontrol edebilirsiniz. Çevredeki tek taraflı (mono) veya çift taraflı (stereo) ses ve ışık değişimlerine tepki veren aktif robot yapabilirsiniz. PROBUS Mod-3 modelinde iki adet ses algılama (mikrofon), iki adet ışık algılama (LDR) sensörü bulunur. Bu sensörler size 360 derecelik ortamda ışık ve sese bağlı bilgi aktarırlar. Bluetooth ile robotunuzu akıllı telefon veya tabletinizle yönetebilirsiniz.