Aşağıda listelenen sık sorulan sorularınız haricinde sorularınız varsa lütfen iletişim kanalımızı kullanın ve [email protected] adresinden bize e-posta gönderin.

Sık Sorulan Sorular

MECHABAU sistemi, öğretmenler ve pedagoglar tarafından çocuklarla test edilmiştir. Bireysel çalışmalarda 6 yaş ve üst, grup çalışmalarında 8 yaş ve üstü tavsiye edilir. Daha büyük ve karmaşık modeller 8-12 yaşları için daha uygundur. 12 yaş ve üzeri setlerimiz hem gençleri hem de yetişkinleri hobi sevenler olarak hedeflemektedir.
Yapı oyuncaklarının satış fiyatları genellikle bir sette yer alan parçaların sayısı ile doğru orantılıdır. MECHABAU/Wirebase setleri Linklerden oluşan bir konstrüksiyon yapısına sahiptir. Link Konstrüksiyonunu bir arada tutan bağlantı elemanları mevcuttur, bunlar çoğunlukla civata ve somunlardır. Sistem benzersizdir ve parçaların tasarımı aynı anda tüm yönlerde çoklu bağlantıya izin verir. Sonuç olarak, MECHABAU Link Konstrüksiyonu, mekansal "Linkler ve Bağlantı Elemanları" sisteminin bir kombinasyonu olarak tanımlanabilir. Bundan dolayı, bir model inşa etmek için MECHABAU ile sadece geleneksel sistemlerde ihtiyaç duyacağınız parçalara ve bağlantı elemanlarına ihtiyacınız var! Ayrıca, MECHABAU parçalarının sayısı ve çeşidi arttıkça, model daha büyük ve daha yönetilebilir duruma gelir. Setler sonsuz sayıda yapı oluşturmak için bir araya getirilebilir. Her parçanın değeri bir başka parça ile aynı değildir, burada önemli olan boyutu değil üretimin zorluğudur. Bazen bir parça birkaç işlemden geçmek zorundadır. Bu parçaların setteki sayısı toplam maliyeti etkiler.
2018 itibari ile ürün listemizde 30 dan fazla set bulunmaktadır. Wirebase kategorisi yaratıcılığı ve hayal gücünü en üst düzeye çıkarmak için geliştirilmiştir. Bu yelpazede, otomobillerden motorlara, uçaklardan vinçlere, yapılardan makinelere, hayvanlardan robotlara kadar geniş bir tema yelpazesinde çok farklı modeller yaratılabilir. Bu makerlar kelimenin tam anlamıyla gelişmiş kullanıcılardır ve icat etmek için oynarlar! Bu setlerle oluşturulan modeller daha kapsamlı ve daha detaylıdır, ayrıca teknik özellikleri de içerirler. MECHABAU setleri teori ile pratiği birleştirmek isteyen okullar ve bireyler için geliştirilmiştir. Mekanik ve basit makinelerin temel konularını büyüleyici ve eğlenceli bir şekilde ele alır, çocuklara deneyler ve el aktiviteleri ile bilginin ulaşmasını sağlar. Ayrıca yapılar, köprüler, fizik yasaları ve yenilenebilir enerji gibi diğer önemli bilim konularını da kapsamaktadır.
MECHABAU, ekolojik ürünlerin üretimine ve dağıtımına çok önem veriyor. Tüm ürünler çevre dostu olup, geri dönüştürülebilirler. MECHABAU karbon salımını en aza indirgeyecek şekilde üretim yapmaktadır. Ayrıca MECHABAU çocukların ve gençlerin çevre dostu, düzenli ve disiplinli bireyler olmasında rol oynamaktadır.
Bu, diğer markalara kıyasla MECHABAU ürünlerinin avantajlarından biridir. MECHABAU, tüm parçaları aynı kütüphaneden kullanır, böylelikle tüm MECHABAU parçaları diğer MECHABAU setlerinin parçlarıyla uyumlu olması sağlanır. Çocukların kümeleri birleştirmelerine ve sadece hayal güçleri ile sınırlı daha farklı modeller oluşturmasına olanak tanır.
MECHABAU, diğer yapı sistemleriyle uyumlu değildir, çünkü bu bağlantılar farklı metodolojiye sahip yenilikçi bir sistemdir.
MECHABAU, Tasarım ve Teknoloji müfredatının ayrılmaz bir parçası haline geliyor. Bazı durumlarda MECHABAU okullardaki boş zaman aktiviteleri için kullanılır, ancak çoğu durumda tasarım, teknoloji ve fizik öğretimi için bir öğretim aracı olarak kullanılır. MECHABAU setleri STEM ve Maker atölyelerinde efektif olarak kullanılır.
Aslında bu, diğer markalara kıyasla MECHABAU 'un farkı. Set ile ilgili tüm modellerin talimatlarını sunuyoruz; Bazı modellere ait talimatlar, kutuda bulunan basılı kitapçıkta, diğer modellerin talimatları ise web sitemizden ücretsiz olarak indirilebilir. MECHABAU ile çocuklar sadece sette listelenen modellerle sınırlı değildir. Sistem, her zaman yeni modellerin icat edilmesi için çocukların hayal gücünü gıdıklayan çok yönlü bir yapıdır.
www.mechabau.com/destek adresindeki online mağazamızdan parça, talimat ve kitap talebinde bulunabilirsin.
Mechabau Türkiyede üretilmekte. Üretim, BS6001-3 ve ISO 2859-3 standartlarına göre sürekli kontrol ve kalite kontrol altındadır. Temin edilen her parçanın CE ve RoHS belgelerinin güncel olmasına dikkat ediliyor.
Mechabau hem eğlenceli hem de eğitici bir seçim. Çocuklar tek başlarına ya da aileleri, sınıf arkadaşları ve akranları ile oynayabilirler. Yaratıcılık Mechabau sistemi ile sınırsızdır. Diğer yapı oyuncaklarının aksine Mechabau, çocukların sürekli olarak Mechabau sisteminin yeni yeteneklerini keşfederek farklı modelleri hayal edebilecekleri ve inşa edebilecekleri uzun ömürlü bir oyuncaktır. Akademisyenler tarafından Mechabau'un, çocukların analitik ve yaratıcı becerilerini geliştirmelerine, teknoloji ve fizik konularında önemli bilgiler edinmelerine, eğlenceli bir şekilde yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.
Mechabau geniş bir fiyat aralığında 30 dan fazla farklı ürün sunmaktadır.
2019'a kadar Mechabau setlerinde motor veya elektrik komponentleri kullanılmamıştır. 2019 yılı içinde öncelikle kinetik enerjiye dayalı bir ürün grubu sunulacaktır. Ardından elektrik (motor, led, sensör vs.) komponentlerini de kullanan yeni bir kategori açılacakır.
Tüm parçalara 2 yıl garanti ve motora 1 yıl garanti vereceğiz. Uygun şekilde kullanılmış ise, belirtilen süre içerisinde arızalı veya hasarlı parça ücretsiz olarak değiştirilir.
Her yapı sistemi farklı bir konsept sunar ve farklı bir sonuç verir. MECHABAU, bu sistemlerle kıyaslanamaz; çünkü bu, parçaların birbirine nasıl bağlandığı konusunda önemli bir farklılaşmaya sahip olan yeni bir inovasyondur. Modeller, yaratıcılığı ve hayal gücünü çok kolay bir şekilde geliştirerek, geleneksel markalarla kolayca elde edilemeyen sorun çözme becerisini hızlandırır. Çoğu yapı sistemi, gerçekçi modellere ve lisanslı ürünlere doğru giderek daha fazla değişiyor ve birçok özel parça kullanıyor. MECHABAU, genç mucitlerin temel ihtiyaçlarını büyük markalar ve piyasa trendlerinin üstüne koyarak bu değerlere odaklanmış durumda. Herhangi bir yapı sisteminin yaratıcı yeteneklerini tanımanın bir yolu, aynı modelden kaç modelin oluşturulabileceğini kontrol etmektir. MECHABAU bu yeteneğe sahip tüm markaları geride bırakıyor ve her zaman efektif fayda sağlayan, talimatlara sahip setleri piyasaya sürmeye devam ediyor!
Eğitim serimiz olan Wirebase, STEM'in konularını tek bir yerde toplamaktadır. Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik. Biz buna Malzemeyi de dahil ettik. Çünkü malzeme kullanımı mühendisliğin en önemli konularından biridir. Somunların hassas kullanımına bağlı mekanik sonuçlar, esnek materyallerin kullanımına bağlı fiziki sonuçlar, geometrik altyapının kullanımına bağlı cebri sonuçları olan bir yapıya sahiptir, bu da okul müfredatında her zaman yer almaktadır.
Web sitemiz üzerinden çeşitli modeller oluşturmak ve farklı yapılar için fikirler almak üzere talimatları indirebilirsiniz. Ayrıca geliştirdiğimiz tüm eğitim materyallerini satın alabilirsiniz.
Elbette, kendi çektiğiniz videolarınızı, fotoğraflarınızı, neler yaptığınızı, fikirlerinizi ya da etkinliklerinizi [email protected] adresimize e-posta yoluyla gönderin sosyal medya da veya youtube da paylaşalım.
MECHABAU, Almanca "Mechanik" (Mekanik) ve "Bauspiel" (Yapı Oyuncağı) kelimelerinin birleşmesinden türetilmiştir. Anlam olarak "Mekanik Yapı Oyuncağı" demektir. Kısaca MekanikYapı = MECHABAU®
Bir oyuncağın doğru fiyatını bulmak kolay değildir ve birçok hususa bağlıdır. Bir kaçını söylemek gerekirse, mağaza kiraları, çalışan sayısı, nakliye bedeli, stopaj bedeli, kargo ücreti vb. firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Bu nedenle fiyatların mümkün olduğunca yakın olmalarına gayret ederiz. Ancak tamamen aynı fiyatı yakalamak oldukça zordur.