Güncelleme: 01.11.2018

Gizlilik Politikamıza hoş geldiniz! Bilgilerinizi nasıl güvende tuttuğumuz hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi görmek bizi mutlu eder. Bu politika, web sitemizi ziyaret ettiğinizde (ziyaret ettiğiniz yerden bağımsız olarak) veya hizmetlerimizi ya da uygulamalarımızı (uygulamalar) kullandığınızda, kişisel verilerinizi nasıl ele aldığımız hakkında size bilgi verecektir. Bu Politika, gizlilik haklarınız ve yasaların sizi nasıl koruduğu ile ilgili bilgiler de sağlar.

O nedenle, topladığımız kişisel verilerinizi nasıl topladığımız, sakladığımız, kullandığımız ve paylaştığımız ile ilgili daha fazla bilgi arıyorsanız, doğru yerdesiniz!

Şimdi, not almak isteyebileceğiniz birkaç pratik ama çok önemli bilgi ile başlayalım!

Biz kimiz?

Mechabau® marka adımızla 2015 yılında İstanbul’da kurulduk. Çocukların gelişimine yönelik ilk Ar-Ge çalışmalarına burada başladık. Endüstriyel geçmişini ve tasarım tecrübelerini kullanarak ve çok çalışarak yeni bir “Geliştirilebilir” ürün ortaya çıkardık. Mechabau hakkında daha fazla bilgiyi burada http://www.mechabau.com/hakkimizda bulabilirsiniz.

Bu Gizlilik Politikası, MECHABAU adına düzenlenmiştir. O nedenle, bu politikada “biz”, “bize” veya “bizim” ifadelerini kullandığımızda aslında MECHABAU YAPI OYUNCAKLARI’ndan bahsediyoruz.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz?

Bu Gizlilik Politikasına ilişkin soruların denetlenmesinden sorumlu bir veri koruma yetkilisi (“VGB”) görevlendirdik. Herhangi bir sorunuz olursa lütfen VGB’miz ile iletişime geçin:

Mechabau Yapı Oyuncakları
Adnan Kahveci Bulvarı B1 Beykent, Beylikdüzü / İstanbul 
Türkiye
VGB: Veri Güvenlik Birimi

Veya e-posta ile: [email protected]

Lütfen adınızı ve soyadınızı ve biliyorsanız ilgili birimin adını yazın. Bu bilgilere sahip değilseniz, kesinlikle sorun değil. Bu durumda, isteğinizi doğrudan Mechabau Yapı Oyuncakları ile ilgiliymiş gibi ele alacağız.

Hakkındaki kişisel verilere sahip olduğumuz biri (veri öznesi) olarak haklarınız

Hesap ayarlarınızdan hesap bilgilerinizi düzenleyerek hesap bilgilerinizde kendiniz değişiklik yapabilirsiniz. Bültenler veya pazarlama e-postaları gibi iletişimler için abonelikten çıkmak isterseniz, bu e-postalarda sağlanan bağlantı yoluyla bunu yapabilirsiniz. Yerleştirilen tanımlama bilgilerini silmek isterseniz, Tanımlama Bilgileri Politikamız size bunu nasıl yapacağınızı gösterecektir (daha fazla bilgiyi Politikada Tanımlama Bilgileri altında bulabilirsiniz).

Kişisel verilerinizin bizde bulunduğu veya bizim tarafımızdan işlendiği her noktada aşağıdaki haklara sahip olursunuz:

 1. Erişim hakkı – Sizinle ilgili bizde bulunan bilgilerin bir kopyasını isteme hakkına sahipsiniz.
 2. Düzeltme hakkı – Sizinle ilgili bizde bulunan ve yanlış ya da eksik olan verileri düzeltme hakkına sahipsiniz.
 3. Unutulma hakkı – Belirli koşullarda, sizinle ilgili elimizde bulunan verileri kayıtlarımızdan silmemizi isteyebilirsiniz. Bilgileri yasal olarak tutmamız gerekiyorsa veya bunu yapmamız imkansız ya da uygunsuz ise, verilerinizi silmeyiz ancak sadece ihtiyaç duyulduğu sürece saklarız; ayrıca veri sistemlerimizde zaman sınırlamaları vardır.
 4. İşleme kısıtlaması hakkı – Belirli koşullar geçerli olduğunda verileri işlemeyi kısıtlama hakkı.
 5. Taşınabilirlik hakkı – Sizinle ilgili bizde bulunan bilgilerin başka bir kuruluşa taşınmasını isteme hakkına sahipsiniz.
 6. İtiraz etme hakkı – Doğrudan pazarlama gibi belirli işleme türlerine itiraz etme hakkına sahipsiniz.
 7. Profil çıkarma dahil olmak üzere, otomatik işlemeye itiraz etme hakkı – Bir bilgisayarın doğrudan sizin hakkınızda karar vermesine itiraz etme hakkına da sahipsiniz (bu, yaşınıza veya cinsiyetinize dayanan genel pazarlamayı içermez).
 8. Yargı denetimi hakkı – Talebinizi erişim hakları kapsamında reddedersek, nedeni ile ilgili size bir sebep sunacağız. Şikayette bulunma hakkınız vardır.

Bizimle iletişime geçmeden önce aklınızda bulundurmanız gereken bir nokta var. Sitelerimiz ve uygulamalarımız, bizim tarafımızdan sahip olunmayan veya kontrol edilmeyen diğer sitelere bağlantılar içerebilir. Buna örnek olarak sosyal medya platformları/hizmetleri gösterilebilir. Bu sitelerin gizlilik uygulamalarından biz sorumlu değiliz, bu nedenle bu tür sitelerle ilgili sorularınız varsa, doğrudan siteyle iletişime geçmeniz gerekir. Ayrıca, kişisel bilgilerinizi kolayca topluyor, saklıyor, kullanıyor ve paylaşıyor olabilecekleri için dikkatli olmanızı ve diğer sitelerin gizlilik politikalarını okumanızı öneririz.

Davranışlarımızla ilgili şikayetler

Söz konusu verileriniz olduğunda, MECHABAU Y.O.’nun sorumluluklarımıza uygun şekilde davranmadığını düşünüyorsanız şikayette bulunma hakkına sahipsiniz.

MECHABAU Y.O.Veri Güvenlik Birimimiz, şikayetinizi son derece ciddiye alacaktır Veri Güvenlik Birimimize [email protected] e-posta adresinden ulaşabilirsiniz. 5 gün içinde size bir onay göndereceğiz ve 1 ay içinde bu konuyu çözmek için elimizden geleni yapacağız. Şikayetinizle ilgili sorun zor bir sorunsa veya çok fazla iş yapılmasını gerektiriyorsa bu süre daha uzun olabilir, ancak sizi bilgilendiririz.

Yetkililere şikayette bulunma hakkına her zaman sahipsiniz, fakat gizlilik konularını çok ciddiye aldığımızdan, bizimle konuşursanız gerçekten çok memnun oluruz.

Şu konularda şikayette bulunabilirsiniz:

 1. Kişisel verilerinizin nasıl işlendiği;
 2. Verilere erişim talebinizin nasıl ele alındığı;
 3. Şikayetinizin nasıl ele alındığı;
 4. Bir şikayeti takiben verilen her türlü karara karşı çıkma.

Veri toplama kurallarımız

Gizliliğinize gerçekten önem veriyoruz, bu yüzden yalnızca size harika bir hizmet sunabilmemiz için gereken bilgileri sizden istiyoruz.

Müşteri verilerini topladığımızda, mutlaka:

 • Veri toplamak için izin isteriz.
 • Yalnızca kabul edilen neden için ve gerektiği süre boyunca verileri kullanırız.
 • Asgari olarak, web sitemiz veya uygulamalarımız aracılığıyla size hizmet sunduğumuz ülkedeki yerel veri koruma yasalarının gereklerini yerine getiririz.
 • Yasal olarak kayıt altında tutmamız gereken verileri saklarız.
 • Verilere neden ihtiyacımız olduğunu ve nasıl kullanacağımızı açıklarız (bunu yapmamamız için geçerli bir neden yoksa).
 • Gizlilik bilgilerini düzenli olarak kontrol edip güncelleriz (ayrıca, verilerin doğru olduğundan emin olmak için başka bir veri tabanı ile karşılıklı kontrol edebiliriz).
 • Yasal veya geçerli bir nedenimiz olmadıkça veya sizden ya da 16 yaşından küçükseniz ebeveynlerinizden izin almadığımız müddetçe, verilerinizi hiç kimseyle paylaşmayız.

Verilerin çevrimiçi kanallarımızda toplanması

MECHABAU.com alan adımızdaki sitelerin herhangi birini ziyaret ettiğinizde veya uygulamalarımızdan birini kullandığınızda kişisel ve anonim bilgilerinizi toplarız. Çevrimiçi kanallarımızı ziyaret ettiğinizde, sitenin şartları ve koşulları altında veri toplayıp toplamadığımızı kontrol edebilirsiniz.

Sayfamızı sosyal medya sitelerinde veya kanallarda (örneğin Facebook, Twitter, Youtube, Instagram vb.) ziyaret ettiğinizde de üçüncü taraflardan bilgi alırız.

Topladığımız kişisel bilgi türleri

Bu çevrimiçi kanallardan herhangi birini ziyaret ettiğinizde şunları toplayabiliriz:

 • Bir hesap oluşturmanıza yardımcı olmak için kullandığımız kayıt bilgileri (ör. adınız, ülkeniz, cinsiyetiniz, doğum tarihiniz, e-posta adresiniz, kullanıcı adınız ve şifreniz).
 • Ürün satın aldığınızda veya çevrimiçi hizmetleri kullandığınızda kullandığınız ödeme veya işlem bilgileri (ör. posta adresi, telefon numarası veya kredi kartı numarası).
 • Size ilgili çevrimiçi içerikler sağlamak için kullandığımız konum bilgileri veya IP adresiniz.
 • Forumlarımızda herkese açık olarak paylaştığınız bilgiler.
 • Mesajlaşma, sohbet veya posta hizmetlerimizi kullanarak bir kişiye veya gruba gönderdiğiniz bilgiler.
 • Kendi çevrimiçi kanallarımızı veya üçüncü taraf kanallarını (sosyal ağlar gibi) kullandığınızda veya MECHABAU kayıt hesabınızı bir üçüncü taraf platformuna bağladığınızda sağladığınız bilgiler. 

Neden kişisel verileri işlememiz gerekiyor?

Yasal olarak, “verileri işleme” biçimimiz, müşterilerden aldığımız verileri nasıl topladığımızı, sakladığımızı, kullandığımızı, paylaştığımızı ve sildiğimizi açıklar. Kişisel bilgilerinizi çevrimiçi kanallarımızda bizimle paylaştığınızda, verilerinizi bu Gizlilik Politikasında açıklandığı şekilde işleyeceğiz.

Doğrudan müşterilerine oyuncak satan ve hayranlarımız için birçok farklı deneyim sunan bir şirket olduğumuzdan, kişisel müşteri verilerini işlememiz gerekiyor. Bu sayede:

 • Müşteriler, çevrimiçi MECHABAU Mağazamızdan ürünler alabilir ve istedikleri yere teslim edilmesini isteyebilirler.
 • Müşteriler kullanmak istedikleri herhangi bir hesap ve hizmet için kaydolabilirler.
 • Müşteriler, onlar için oluşturduğumuz çevrimiçi ve çevrimdışı MECHABAU deneyimlerinden yararlanabilir.
 • Müşteriler genel forumlarımızdaki bilgileri paylaşabilir.
 • Müşterilere istedikleri bilgileri gönderebilir veya sorularını yanıtlayabiliriz.
 • Müşterilerden anketler ve testler aracılığıyla hizmetlerimiz hakkında geri bildirimde bulunmalarını isteyebiliriz.
 • Müşterilerimize ürünlerimiz hakkında ilgili pazarlama bilgileri sağlayabiliriz.

Sosyal medya veya bir MECHABAU uygulaması gibi üçüncü taraf bir kanal üzerinden bir MECHABAU hizmeti kullanıyorsanız, kişisel verilerinizin o üçüncü tarafça kendi gizlilik süreçlerine göre işlenebileceğini unutmayın.

Bazı hizmetler ve ürünler için kişisel bilgilerinizin işlenmesinde otomatik karar verme sürecini kullanabiliriz. Bunun bir örneği, mechabau.com/shop adresindeki sahtekarlık önleme ve tespit etme çabalarımızdır. Otomatik bir karardan memnun değilseniz, kararın doğruluğunu manuel olarak gözden geçirebilirsiniz.

Kişisel verileri nasıl işliyoruz?

Çevrimiçi kanallarımızı ziyaret ettiğinizde veya üçüncü taraf siteleri veya platformları kullandığınızda, kişisel verilerinizi işlemek için tanımlama bilgileri, flash tanımlama bilgileri, pikseller ve web işaretçileri gibi teknolojileri kullanırız.

Cihazınızda bir tanımlama bilgisi işlevini etkinleştirirseniz, sitemizdeki bazı hizmetlerimizin ve işlevlerimizin artık çalışmayacağını unutmayın.

Kendi topladığımız kişisel bilgileri güncelleyebilmek veya ekleyebilmek için diğer güvenilir kaynaklardan da bilgi toplarız.

Güvenilir bağlı kuruluşlarla (Mechabau Distribütörleri) bilgi paylaşımı

Bağlı kuruluşlarımızın (Mechabau Distribütörleri) bizim adımıza size hizmet sunmak için bazen bilgilerinize erişmeleri gerekebilir. Mechabau, gizliliğiniz konusunda son derece özverili olduğundan, hangi Mechabau Distribütörü verilerinizi kullandığına bakılmaksızın kendinizi güvende hissedebilmeniz için dünyanın her yerinde aynı gizlilik korumasını uygulamaya karar verdik. Yasal olarak, Mechabau Distribütörleri daha sonra “veri işlemcileri” olarak hareket edecektir ve veri işleme yasalarına tabi olacaktır. Şunları yapabilmek için kişisel verilerinize ihtiyaçları vardır:

 • Talep ettiğiniz ürünleri ve hizmetleri sunmak;
 • Hesabınız veya işlemleriniz ile ilgili olarak sizinle iletişim kurmak;
 • Sitelerimiz, uygulamalarımız ve politikalarımız ile ilgili olarak size bilgi göndermek;
 • Abone olduğunuz haber bültenlerini size göndermek (dilediğinizde abonelikten çıkabilirsiniz);
 • Bağlı kuruluşun bizim adımıza işlemesi için resmi olarak atandığı bilgileri işlemek, ör. sizin tarafınızdan verilen bir satın alma işlemini gerçekleştirme, hesap etkinliğinizi veya hesap verilerinizi yönetme gibi;
 • Politikalarımızı ya da yasaları ihlal edebilecek etkinlikleri tespit etme, gözden geçirme ve durdurma.

Herkese açık forumlar ve sohbetlerde bilgi paylaşımı

Herkese açık forumlarımız ve sohbet hizmetlerimiz herkes tarafından okunabileceğinden, burada paylaştığınız kişisel bilgiler herkese açık olarak görülebilir. Kişisel bilgilerinizi sitenin herkese açık alanlarından kaldırmamızı istiyorsanız lütfen Müşteri Hizmetlerimize  [email protected] e-posta gönderin. Kişisel bilgilerinizi herhangi bir nedenle kaldıramazsak bunun nedenini size bildiririz. 16 yaşın altındaysanız, herkese açık forumlarımızı veya sohbet özelliklerimizi kullanmak için ebeveyninizin veya velinizin iznini almamız gerekir.

MECHABAU ID’nizi paylaşma

MECHABAU ID’nizi kullanmayı seçerseniz, üçüncü taraf web sitelerine verdiğiniz bazı bilgilere erişebiliriz. Bu bilgileri bu Gizlilik Politikasına göre toplar, saklar, kullanır ve işleriz. Üçüncü taraf siteleri de, sitelerindeki deneyimlere katılabilmeniz için MECHABAU ID profilinizden bazı bilgilere erişebilir. Bilgilerinizi nasıl kullandıklarıyla ilgili daha fazla bilgi edinmek için lütfen gizlilik politikalarını okuyun.

Sosyal Medya (Özellikler) ve Widget’larda bilgi paylaşımı

Web sitelerimizden bazıları, Facebook “beğen” düğmesi gibi sosyal medya bağlantılarını, “Bunu paylaş düğmesi” gibi widget’ları ve etkileşimli mini programları içerebilir. Bu bağlantılardan herhangi birine tıkladığınızda, özellikler IP Adresinizi toplayabilir ve o sırada ziyaret ettiğiniz sayfayı kaydedebilir. Özellikler ayrıca, özelliğin düzgün çalışabilmesi için tanımlama bilgilerini de kullanabilir. Sosyal medya özellikleri ve widget’lar, üçüncü taraflarca barındırılır veya doğrudan web sitemizde yayınlanabilir. Bu özellikleri ve widget’ları kullanırken, kişisel verileriniz bu üçüncü taraflarca kendi gizlilik politikalarına göre işlenecektir.

Diğer şirketlerle bilgi paylaşımı

Bilgilerinizi paylaşabileceğimiz güvenilir üçüncü tarafları içeren listemize lütfen buradan bakın.

Kişisel bilgilerinizi şu durumlar dışında Mechabau Distribütörleri dışında paylaşmayacağız:

 • Müşterilerimizin kabul etmelerini istediğimiz kullanım şartlarını veya politikaları zorunlu kılmamız gerektiğinde;
 • Müşterilerimizin veya üçüncü taraf iş ortaklarımızın güvenliğini, haklarını ve mülkiyetini korumamız gerektiğinde;
 • Yasal süreçleri yerine getirmemiz gerektiğinde veya verilerin açıklanmasının yasalar nedeniyle gerektiği durumlarda;
 • Kuryeler, nakliye ve depo hizmetleri sağlayıcıları, ödeme sağlayıcıları, BT platform sağlayıcıları, sahtekarlık tespiti ve önleme sağlayıcıları, anket sağlayıcıları, ürün katalog sağlayıcıları ve müşteri hizmetleri sağlayıcıları gibi diğer şirketlerin, bizim adımıza hizmet sunmalarını istediğimizde; Şirketlerle, kişisel bilgilerinizi yalnızca mutabık kalınan hizmetler için kullandıklarından ve yasal gereksinimleri karşıladıklarından emin olmak için sözleşme imzalarız;
 • Bilgilerinizi güvenli bulut depolama hizmetleri/tesisleri kullanarak sakladığımızda. Şirketlerle, kişisel bilgilerinizi yalnızca mutabık kalınan hizmetler için kullandıklarından ve yasal gereksinimleri karşıladıklarından emin olmak için sözleşme imzalarız;
 • Şirket birleşmesi, satın alma veya varlıkların satışı, üçüncü bir tarafla bilgi paylaşmamız gerektiği anlamına gelirse bu durumda, size e-posta göndeririz ve şirket sahibi değişikliğini yayınlamak için web sitemizde bir bildirim yayınlarız ve aynı zamanda verilerinizin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi veririz ve kişisel verilerinizle ilgili seçenekler sunarız;
 • Size ürün ve promosyonları hakkında bilgi gönderebilmeleri için (Mechabau Müşteri Hizmetleri) ekibimizle iletişime geçerek bu e-postalardan çıkabilirsiniz, ancak bazı durumlarda üçüncü taraf ile doğrudan iletişim kurmanız gerekebilir) bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmak üzere bize izin verdiğinizde;
 • Size ürünlerimizle ilgili pazarlama bilgileri ve promosyonlar sağlamaları için bilgilerinizi üçüncü taraflarla paylaşmak üzere bize izin verdiğinizde (örneğin, bir sosyal medya platformu aracılığıyla sağlanan kişiselleştirilmiş bir reklam). Tanımlama bilgisi ayarlarınızı cihazınızda değiştirerek bu tür pazarlama etkinliklerinden çıkabilirsiniz. Bazı durumlarda, üçüncü taraflarla doğrudan iletişim kurmanız gerekebilir (sosyal medyada gizlilik ayarlarınızın yapılması ve üçüncü taraf site tarafından toplanan bilgilerin silinmesini talep etmek için);
 • Kişisel bilgilerinizi üçüncü taraf siteler veya sosyal ağ siteleri gibi platformlarla paylaşmamızı istediğinde; paylaşıldıktan sonra kişisel verileriniz o üçüncü tarafça kendi gizlilik süreçlerine göre işlenecektir.

Kişisel bilgilerinizi ne kadar süreyle tutuyoruz?

Kişisel bilgilerinizi hesabınız etkin olduğu sürece veya bir hizmet sunmak için gerekli olduğu sürece saklarız. İşlediğimiz kişisel bilgi kategorilerinin her biri için saklama politikaları adı verilen politikalarımız mevcuttur.

Hesabınızı iptal etmek veya verilerinizi silmemizi istiyorsanız, yalnızca yasal nedenlerden ötürü, anlaşmazlıkları çözmek veya anlaşmalarımızı uygulamak için gereken bilgileri saklarız. 

Tanımlama Bilgileri Politikamız

Tanımlama bilgileri, tarayıcınızın bilgisayarınıza veya cihazınıza yerleştirdiği küçük veri dosyalarıdır. Tanımlama bilgisinin kendisi bilgi içermez veya toplamaz. Ancak, bir web tarayıcısı aracılığıyla bir sunucu tarafından okunduğunda, bir web sitesinin önceki satın alımları veya hesap bilgilerini hatırlamak gibi daha kullanıcı dostu bir hizmet sunmasına yardımcı olabilir.

Çoğu web sitesi gibi, çevrimiçi kanallarımız ve uygulamalarımız (uygulamalar) bazı bilgileri toplar (ör. IP adresleri, tarayıcılar, internet servis sağlayıcıları, yönlendiren sayfalar, çıkış sayfaları, işletim sistemleri, tarih damgaları, zaman damgaları ve tıklama verileri). Bu bilgiler, bunu yapmamız için onayınızı vermedikçe, sizin hakkınızda topladığımız diğer bilgilere bağlanmayacaktır.

Hem biz hem de üçüncü taraf izleme yardımcı iş ortakları, eğilimleri analiz etmek, siteyi yönetmek, site üzerinden kullanıcı hareketlerini izlemek ve genel kullanıcı tabanımızla ilgili demografik bilgileri toplamak için tarayıcı depolama, uygulama depolama, tanımlama bilgileri, pikseller, işaretçiler, komut dosyaları ve etiketleri kullanır. Bunlar hakkında üçüncü taraf izleme yardımcı iş ortaklarından bireysel ve toplu raporlar alabiliriz.

Çocukların çevrimiçi ortamda güvende tutulması

Çevrimiçi kanallarımızı kullanırken genç hayranlarımızın güvende olmalarını sağlamak için çocukların çevrimiçi olarak güvenli olduğundan ve ekstra gizlilik süreçlerinin bulunduğundan emin olmak için çok dikkatli davranıyoruz. Hatta, çocukların bu tür özellikleri yanlışlıkla kullanmasını önlemek için bazı özelliklerde yaş kapıları uyguluyoruz. Ayrıca, uygun ebeveyn izni olmadan bu özellikleri kullanabilecek olan çocukların kişisel bilgilerini yanlışlıkla toplamamak, saklamamak, kullanmamak veya işleme koymamak için tüm makul önlemleri alıyoruz.

Çocukları çevrimiçi ortamda etkileşimde bulunma kurallarına uyduğumuzdan emin olmak için şirketimizi yıllık olarak denetleyen bir dijital çocuk güvenliği programına katıldık.

Ayrıca, 13-18 yaş arası çocuklar için tüm ilgili yasaları da takip ediyoruz ve kişisel veriler söz konusu olduğunda, 16 yaşın altındaki herkesin bir çocuk olduğunu düşünüyoruz.

Gizlilik Politikamız ile ilgili sorularınız veya endişeleriniz varsa lütfen [email protected] adresinden Veri Güvenlik Birimimiz ile iletişime geçin.

Sizi tatmin edecek şekilde yanıtlamadığımızı düşündüğünüz çözülmemiş bir gizlilik veya veri kullanımı sorununuz varsa, lütfen üçüncü taraf anlaşmazlık çözümü sağlayıcımız ile [email protected] adresinden (ücretsiz) iletişime geçin.

Çocuklardan elde edilen kişisel bilgileri işlediğimizde, gizliliklerini korumak için ek adımlar atarız, örneğin:

 • Anne ve babalara, çocuklarından ne tür kişisel bilgileri topladığımızı, sakladığımızı, kullandıklarını ve işleme aldıklarını ve bilgileri paylaşıp paylaşmadığımızı söylüyoruz;
 • Çocukların verilerini toplamak, kullanmak ve işlemek için ebeveynlerin onayını istemek ve çocuklarına ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bilgi göndermek için onaylarını istemek suretiyle yasal gereklilikleri yerine getiriyoruz;
 • Yalnızca çevrimiçi bir etkinliğe katılmaları için makul olarak ihtiyaç duyulan verilerin toplanması için, çocuklardan kişisel bilgileri toplama, saklama, kullanma ve işleme yöntemlerimizi sınırlıyoruz;
 • Ebeveynlere, çocuklarından topladığımız kişisel bilgilere erişme veya erişim isteme seçeneği sunuyoruz; ebeveynler ayrıca çocuklarının kişisel bilgilerinin değiştirilmesini veya silinmesini isteyebilirler.

Çocukların bilgilerini toplama ve kullanma

Bazı web sitelerimiz, kanallarımız ve uygulamalarımız her yaştan aile ve kullanıcı göz önünde bulundurularak tasarlanırken, diğerleri esas olarak çocuklar tarafından kullanıma yöneliktir. Bir çocuktan kişisel bilgilerini topladığımızda, yalnızca bir hizmet sunmak için gereken veya yasal olarak kayıtta tutulması gereken süre boyunca bilgileri saklarız.

Çocuklar kendi bilgilerini bizimle paylaşıp paylaşmayacaklarını seçebilirler, ancak web sitemizin, bilgilerini bize vermedikleri takdirde çalışmayan özellikleri vardır. Özelliklerin çalışması için kişisel bilgilerin gerekli olduğu durumlarda, yalnızca etkinliğe katılmak için makul olarak gerekli olan bilgileri talep ederiz.

Çocukların verilerini topladığımız durumlara bazı örnekler:

 • Çocuklar çevrimiçi kaydolduğunda
  Çocuklar, içerikler, oyunlar ve yarışmalar gibi çeşitli hizmetlere erişmek için web sitelerimize kayıt olabilirler. Kayıt sırasında, bir çocuğun ebeveynlerinin veya velilerinin e-posta adreslerini, çocuğun adını, cinsiyetini, doğum tarihini, kullanıcı adını ve şifresini vermesini isteyebiliriz. Bu bilgileri güvenlik ve bildirim amaçları ile kullanırız. Çocukları, kişisel bilgileri içermeyen bir kullanıcı adı oluşturmaya teşvik ederiz.  
 • Çocukların kendi oluşturdukları içerikleri paylaştıkları durumlarda
  Web sitelerimizden bazıları, çocukların içerik oluşturmasını veya kullanmasını sağlar. Bu özelliklerin sadece bir kısmı çocuklardan kişisel bilgi almayı gerektirdiğinden, etkinliklerin tümünün bir ebeveyn veya veli tarafından onaylanması gerekmez. Bir etkinliğin bir çocuğun kişisel bilgileri paylaşmasına izin verebileceği durumlarda, içeriği bizzat kendimiz inceleyerek kişisel bilgilerin kaldırıldığından emin oluruz veya verileri toplamak için ebeveynin ya da velinin iznini isteriz. Çocukların geçmişte bizimle paylaştıkları kişisel veri türleri arasında hikayeler, serbest metin alanları, metin olarak veya elle bilgi girişine olanak tanıyan çizimler, çocuğunuzun resimleri, fotoğraflar, ses klipleri, film dosyaları veya bir şekilde çocuğu tanımlayan her tür içerik bulunmaktadır. Kişisel bilgileri içeren içerikleri toplamanın yanı sıra, içerikleri kamuya açık olarak veya üçüncü bir taraf ile kendi kullanımı için paylaşmayı planlamamız durumunda, ebeveyn veya veliden ‘doğrulanabilir ebeveyn onayı’ (ebeveyn onayının daha yüksek bir seviyesi) isteriz. 
 • Çocuklar yarışmalara veya çekilişlere girdiğinde
  Bir çocuğun yarışmaya katılmak istemesi durumunda, çocuğun yarışmaya katılması için ihtiyaç duyduğumuz kişisel bilgileri isteriz. Genellikle çocuğun yalnızca adını (aynı aileden gelen çocukları ayırt edebilmek için) ve bir ebeveynin veya velinin e-posta adresini sorarız (böylece sorumlu yetişkine bildirmek için yasal şartları yerine getiririz). Çocuk yarışmayı veya çekilişi kazanırsa, yalnızca ödülü nereye göndereceğimizi öğrenmek için ebeveynle iletişim kurarız. Yarışma, çocuğun katılabilmesi için içerik oluşturmasını gerektiriyorsa, çocukların oluşturdukları içerikle ilgili gizlilik gereksinimlerini karşıladığımızdan emin olmak için önceden e-posta yoluyla ebeveyn izni istememiz gerekebilir (lütfen içerik oluşturan çocuklar hakkında bilgi edinmek için yukarıya bakın). İzin olmadan, çocuklar yarışmalarımıza katılamaz. 
 • Çocuklar bizden e-posta aldıklarında
  Bize sordukları bir soruya cevap verebilmemiz için çocuklarının iletişim bilgilerini (e-posta adresleri gibi) istememiz gerekebilir. Tüm dünyada geçerli yasal gereksinimleri karşılamak için yanıt gönderildikten hemen sonra çocuk ile ilgili bilgileri sileriz. Çocuğa, örneğin başka sorulara cevap vermek için, ikinci kez ulaşmamız gerekirse, ebeveyninden veya velisinden bir e-posta adresi talep ederiz. Daha sonra, çocuğun çevrimiçi iletişim bilgilerini yalnızca talebini karşılamak için gereken süre boyunca saklarız ve bilgileri başka bir amaç için kullanmayız. Devam eden iletişim için bir çocuğun çevrimiçi iletişim bilgilerine ihtiyacımız olursa, ebeveynin veya velinin e-posta adresini en erken zamanda isteriz; bu sayede, topladığımız verilerle ilgili olarak yetişkinleri haberdar edebilir ve ebeveyne veri toplamayı durdurmamızı isteme seçeneği sunabiliriz. Ebeveynler veya veliler, her iletişimdeki abonelikten çıkma talimatlarını takip ederek, istedikleri zaman çocuklarıyla iletişim kurmamızı sonlandırabilirler (birden fazla iletişim türü varsa, yetişkinin her birini ayrı ayrı seçmesi gerekebilir). Alternatif olarak, Mechabau Müşteri Hizmetleri Ekibimize ulaşabilirler.
 • Çocuklar uygulama anlık bildirimi aldıklarında
  Birçok uygulama, kullanıcılara güncellemeler (bazen uygulama kullanımda olmasa bile) hakkında bilgi vermek için müşterilerinin cep telefonlarına veya cihazlarına “anlık bildirim” gönderir. Bazı uygulamalarımız çocuklar tarafından kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Çocuklara uygulamalarımızdan anlık bildirimleri göndermeden önce yetişkinlere çocuklarının isteği hakkında bilgi verebilmemiz için, çocuklardan ebeveynlerinin veya velilerinin e-posta adresini vermelerini istiyoruz. Cihaz tanımlayıcısını ebeveyn izni olmadan başka kişisel bilgilerle bağlamayız. Çocuğunuzun uygulamalardan birinden anlık bildirimleri almayı bırakmasını isterseniz, istediğiniz zaman çocuğunuzun kullandığı cihazdaki ayarları değiştirebilirsiniz. 
 • Konum bilgilerini topladığımızda 
  Bazı web sitelerimiz, kanallarımız ve uygulamalarımız çocuklar için tasarlanmıştır. Bir çocuğun sokak adı, adresi veya koordinatları hakkında bilgi toplamadan önce ebeveynin veya velinin e-posta yoluyla onay vermesini isteriz. Bu tür bilgiler belirli bir çocuğu tanımlamamızı sağladığından, bunu yaparız. Bunun aksine, belirli bir çocuğa doğrudan bağlı olmadığı sürece çocuğun şehri, ülkesi veya bölgesi hakkında bilgi toplamak için ebeveyn iznini istemeyiz.  Bunun nedeni, bu tür genel bilgilerin belirli bir çocuğu tanımlamamızı sağlamamasıdır. Bu tür konum bilgilerinin toplanmasını durdurmak isterseniz, istediğiniz zaman çocuğunuzun kullandığı cihazdaki ayarları değiştirebilirsiniz. Alternatif olarak, Mechabau Müşteri Hizmetleri ekibimize ulaşabilirsiniz. 
 • “Sabit kimlik tanımlayıcılarını” topladığımızda
  Çevrimiçi kanallarımızın ziyaretçilerine daha alakalı ve kişiselleştirilmiş çevrimiçi deneyimler sunabilmek için, bazı bilgileri (ör. IP adresleri, mobil cihaz tanımlayıcısı, tarayıcılar, internet servis sağlayıcıları, yönlendiren sayfalar, çıkış sayfaları, ziyaretçi sıklığı, işletim sistemleri, tarih damgaları, zaman damgaları ve tıklama verileri ile ilgili bilgiler) otomatik olarak toplarız. Bu bilgileri, tanımlama bilgileri, pikseller, flash tanımlama bilgileri, web işaretçileri ve diğer benzersiz tanımlayıcılar (bu Gizlilik Politikasının Tanımlama Bilgileri Politikası bölümü altında tanımladığımız) gibi teknolojileri kullanarak toplarız. Bu bilgileri kendimiz toplayabiliriz veya verileri üçüncü taraflardan bizim adımıza işlemesini isteyebiliriz. Bu verileri, çocukların çevrimiçi özelliklere ve etkinliklere erişimini sağlamak, içerikleri özelleştirmek, çevrimiçi kanallarımızı iyileştirmek, çevrimiçi kanalımızın performansını analiz etmek ve anonim raporlar oluşturmak için kullanırız. Çocukların verilerini başka bir nedenle toplamak istersek, önceden izin almak için çocuğun ebeveyni veya velisiyle iletişim kurarız.

Çocukların verilerini yanlışlıkla toplarsak ne olur?

Bir çocuğun bilgilerini COPPA gerekliliklerini karşılamayan bir şekilde ve yanlışlıkla topladığımızı fark edersek, bilgileri derhal sileriz.

Ebeveyn onayını isteme

E-posta ile düşük seviyede onay isteme

Bir çocuğun kişisel bilgilerini toplamamız gerekirse, COPPA yasal gerekliliklerine göre ebeveyn onayı isteriz. Çocuğun ebeveyni veya velisine, hangi bilgileri topladığımızı, nasıl kullanmayı planladığımızı açıklayan ve ebeveynden onay vermesini ya da reddetmesini isteyen bir e-posta göndeririz. Makul bir süre içinde ebeveynin onayını almazsak, yetişkinlerin onay almak için istediğimiz iletişim bilgileri de dahil olmak üzere çocuktan topladığımız tüm bilgileri sileriz. 

Yüksek seviyede ‘doğrulanabilir onay’ isteme

Bir çocuğun kişisel bilgilerini herkese açık olarak veya üçüncü bir tarafla paylaşmak istiyorsak, yukarıda açıklanan e-posta isteğinden daha yüksek seviyeli bir ebeveyn onayı isteriz. Kredi kartıyla veya diğer bir ödeme yöntemiyle (geçerli minimum ücretle) doğrulama, telefonla doğrulama ya da eğitimli bir müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüntülü sohbet veya bize posta, e-posta eki ya da faks yoluyla gönderilmek üzere imzalanmış bir onay formu isteyebiliriz. Ebeveyne, yetişkinin kimliğini doğrulamak için gelecekteki iletişimlerde kullanabilecekleri bir veli PIN numarası veya şifresi verebiliriz.

Ebeveyn veya velinin onayı için kendisiyle iletişim kurulmazsa ne olur?
16 yaşın altındaki bir çocuk, bir yaş kapısı kullanarak çocuklar için tasarlanmış bir çevrimiçi kanala erişirse, çocuk ile ilgili kişisel bilgileri toplamadan önce çocuğun ebeveyni veya velisine bir e-posta göndeririz. Çocuğunuzun kişisel bilgilerini toplayan bir çevrimiçi etkinlikte yer aldığını düşünüyorsanız ve siz ya da başka bir ebeveyn/veli size bilgi veren ya da sizden onay vermenizi isteyen bir e-posta almadıysa, lütfen [email protected] adresinden Veri Gizlilik Görevlisi ile iletişime geçin. Yetişkin e-posta pazarlamalarını açıkça tercih etmedikçe veya e-postayla iletişime izin veren bir etkinlikte yer almadıkça, ebeveyn onayı için sağlanan e-posta adreslerini başka bir amaç için kullanmayacağız.

Ebeveyn tercihleri ve kontrolleri

Herhangi bir zamanda, ebeveynler veya veliler, çocuklarından daha fazla kişisel bilgi kullanmamıza ve toplamamıza izin vermeyi reddedebilir. Ebeveynler veya veliler, çocuklarının hesapları ile ilgili topladığımız bilgileri kayıtlarımızdan silmemizi isteyebilir. Bazı hizmetler için kişisel bilgiler gerektiğinden, bir çocuğun kayıtlarının silinmesi, gelecekte çocuk için bir hesap, üyelik veya hizmetin kullanılamamasına neden olabilir.

Bir çocuğun kayıtlı bir Mechabau ID’si varsa, ebeveynleri veya velileri şu yöntemlerle çocuklarından topladığımız kişisel bilgilere erişebilir, bunları değiştirebilir veya silebilirler:

 • Çocuğunun Mechabau hesabına giriş yapmak için çocuklarının kullanıcı adını ve şifresini kullanma;
 • Mechabau Müşteri Hizmetleri Ekibimizle iletişime geçme.

Bizimle iletişim kurmayı tercih ederseniz, lütfen kendi telefon numaranız ve e-posta adresinizle birlikte çocuğunuzun kullanıcı adını bize bildirin. Çocuğunuzun kişisel bilgilerine erişim vermeden önce çocuğunuzun ebeveyni veya velisi olarak kimliğinizi doğrulamamız gerekir. İsteğinize makul bir süre içinde cevap vereceğiz.

16 yaşın altındaki bir çocuktan toplanan Kişisel Bilgileri kullanma yöntemlerimiz ile ilgili önemli değişiklikler yaparsak, ebeveynlerine veya velilerine e-posta yoluyla bilgi verir ve çocuğun kişisel bilgilerinin yeni kullanım yöntemleri için “doğrulanabilir ebeveyn onayı” isteriz.

Başkalarıyla paylaşmamız için onay verilen bilgileri paylaşma

Bir çocuğun kişisel bilgilerini herkese açık olarak paylaşmak için üst düzey ebeveyn onayı aldıysanız, kişisel bilgileri hizmet sağlayıcılarımız veya yasal yetkililerle de paylaşabiliriz. Yazılım çözümü şirketleri, çevrimiçi güvenlik iş ortakları ve müşteri hizmetleri dahil olmak üzere servis sağlayıcılarımızla bilgi paylaşabiliriz. Bu şirketlerle yaptığımız sözleşmeler, kişisel verilerin yalnızca kabul edilen amaçlar için kullanıldığından emin olmamızı sağlar.

Yasal süreçleri yerine getirmek için ya da yasaların gerektirdiği hallerde kişisel bilgileri paylaşabiliriz. İlgili yasaların izin verdiği ölçüde, çocuklardan toplanan kişisel bilgileri de şu amaçlarla paylaşabiliriz:

 • Bir kolluk kuvveti veya kamu kurumundan (okul veya çocuk hizmetleri dahil) gelen bir talebe uymak veya yükümlülükten kaçınmak;
 • Bir suçun işlenmesini durdurabileceğine inandığımız bir açıklamada bulunmak;
 • Kamu güvenliği ile ilgili bir soruşturmaya yardımcı olmak;
 • Çevrimiçi kanallarımızı kullanan bir çocuğun güvenliğini korumak;
 • Servis sağlayıcılarımızın teknolojisini veya çevrimiçi kanallarımızın güvenliğini korumak.

Ebeveynler, bu bilgilerin üçüncü şahıslara ifşa edilmesine izin vermek zorunda kalmadan, çocuklarının kişisel bilgilerinin toplanması, kullanılması ve işlenmesine izin verme hakkına sahiptir. Yukarıda açıklananlar dışında üçüncü taraflarla bilgi paylaşmayız.

Çalışanlarımız

İster mevcut bir çalışan olun ister bizimle çalışmak üzere iş başvurusu yapın, işiniz ve başvurunuzla ilgili belirli bilgileri işleriz. Bu Gizlilik Politikasındaki ilkeler, istihdamınız ve başvurunuz için de geçerli olacaktır.

Mechabau İş Ortakları

MECHABAU İş Ortaklarını, MECHABAU Distribütörleri ile iş yapan diğer şirketler olarak tanımlarız. İşbirliği ve değerlendirme amacıyla, MECHABAU Distribütörlerimiz ile ilgili bilgileri işleriz.

Veri güvenliği ve bütünlüğü

Müşteri bilgilerinin güvenliği, bütünlüğü ve gizliliği bizim için çok önemlidir. Kişisel bilgileri yetkisiz erişim, ifşa, kullanım ve değişiklikten korumak için teknik, idari ve fiziksel güvenlik önlemlerini kullanırız. Kişisel bilgileri içeren tüm şirket dışı veri transferleri, şifrelenmiş teknoloji kullanılarak yapılır. Kredi kartı bilgileri, PCI (Ödeme Kartı Endüstrisi) standartlarını karşılayan onaylanmış servis sağlayıcılar tarafından işlenmekte olup, uygun önlemlere sahiptir.

Çevrimiçi kanallarımızı daha güvenli hale getirmek için güvenlik prosedürlerimizi düzenli olarak gözden geçirmemize ve yeni teknolojiler ile yöntemleri değerlendirmemize rağmen, hiçbir güvenlik önlemi mükemmel ya da delinmez değildir.

Müşterilerimiz, çalışanlarımız ve iş ortaklarımız bilgilerin korunmasında da önemli bir rol oynamaktadır. Müşterilerimizi, başkalarının tahmin etmesi zor olan şifreleri seçmeye ve kişisel şifrelerini gizli tutmaya teşvik ediyoruz.

Güvenliğimizde herhangi bir kusur veya endişe unsuru olduğunu fark ederseniz, lütfen mümkün olan en kısa zamanda MECHABAU Müşteri Hizmetleri ekibimizle iletişime geçin.

Müşteri bilgilerinin kötüye kullanılma riskiyle karşı karşıya olduğu bir veri ihlali yaşarsak, yasal gerekliliklere göre müşterilerle iletişim kurarız. Gerekirse, veri koruma otoriteleri ile de görüşürüz.

Veri transferleri, depolama ve global ölçekte işleme

Kişisel bilgilerinizi bu Gizlilik Politikasında belirtilen amaçlar için dünyanın her yerindeki MECHABAU veya üçüncü tarafların bağımsız iştiraklerine transfer edebiliriz. Kişisel bilgileriniz bizim tarafımızdan veya bu hizmetleri bizim adımıza gerçekleştiren şirketler tarafından transfer edildiğinde, saklandığında veya işlendiğinde, kişisel bilgilerinizin gizliliğini korumak için makul adımları atacağız. Ayrıca, kişisel bilgileri kullanırken veya ifşa ederken, Bağlayıcı Kurumsal Kurallarımıza, geçerli olduklarında, uyarız.

Bağlayıcı Kurumsal Kurallar, bilgilerinizin nasıl işlendiği söz konusu olduğunda size en yüksek güvenliği sağlar.

Bağlayıcı Kurumsal Kurallar ve yerel yasal gereklilikler
Kişisel verilerinizi topladığımız, depoladığımız, kullandığımız veya paylaştığımız dünyanın herhangi bir yerinde, asgari olarak, Avrupa Genel Veri Koruma Yönetmeliği’ni (“GDPR”) takip eden veri gizliliği ve güvenliği standartlarını kullandığımızdan emin olmak istiyoruz. Yerel kurallarınızın bundan daha fazlasını yapmamızı gerektirdiği durumlarda, dünyanın neresinde olursanız olun verilerinizin bizimle güvende olduğundan emin olmak için uygulamalarımızı düzenleyeceğiz. Verdiğimiz bu taahhüde olan bağlılığımızı sağlamak için, Haziran 2016’dan itibaren geçerli olan “Bağlayıcı Kurumsal Kuralları” uygulamaya koyduk. Bu kurallar, Avrupa Birliği (AB) genelinde Avrupa veri otoriteleri tarafından belirlenir ve veri toplama, depolama, kullanma ve paylaşma konusunda dünyanın en yüksek standartlarından bazılarını belirler.

Kaliforniya’da Yaşayanlar için Bildirim: Kaliforniya’da ikamet ediyorsanız, Kaliforniya Medeni Kanunu Kısım 1798.83 uyarınca, kişisel bilgilerinizin belirli MECHABAU üyeleri tarafından üçüncü tarafların doğrudan pazarlama amaçları için üçüncü taraflara ifşa edilmesiyle ilgili bilgi talep etmenize izin verilir. Bu kişilikler ile ilgili olarak, bu Gizlilik Politikası yalnızca Kaliforniya Eyaleti içindeki faaliyetleri için geçerlidir.

Avustralya’da Yaşayanlar için Bildirim: Bilgilerinizi yerel mevzuata uygun olarak nasıl işlediğimize ilişkin olarak, Gizlilik Politikasına ek olarak aşağıdaki maddeler geçerli olacaktır:

–      Genel olarak, bu bilgileri makul ve pratik olduğu durumlarda doğrudan sizden toplarız, ancak sağladığınız veya otomatik olarak işlediğimiz kişisel bilgileri güncellemek veya tamamlamak için diğer güvenilir kaynaklardan da bilgi edinebiliriz.

–      Kişisel bilgilerinizi, MECHABAU veya üçüncü tarafların ürün ve hizmetlerini size bildirmek için de kullanabiliriz. Zaman zaman, biz ve MECHABAU varlıklarımız ve iş ortaklarımız ürünler ve hizmetler ilgili bilgileri (indirimler ve özel teklifler dahil) içeren posta, telefon, e-posta veya diğer elektronik mesajlaşma hizmetleri (metin, ses, ses veya görüntülü mesajlar dahil olmak üzere) yoluyla sizinle iletişim kurabiliriz. Bizden ve MECHABAU kuruluşlarımızdan veya iş ortaklarımızdan pazarlama veya tanıtım bilgileri almak istemiyorsanız, istediğiniz zaman abonelikten çıkabilirsiniz. Size sunduğumuz ürün ve hizmetlerle ilgili olarak, abonelikten çıkamayacağınız belirli mesajlar vardır.

–      MECHABAU bir veri ihlali yaşarsa ve bilgileriniz söz konusuysa, size ciddi bir zarar gelme riski olduğunda ve yasal olarak yükümlülüğümüz varsa sizinle iletişime geçeceğiz. Bazı durumlarda, MECHABAU ayrıca gizlilikle ilgili bilgilerin ihlali meydana geldiğinde yasal olarak (veri koruma) yetkililere başvurmakla yükümlüdür.

–      Artık gerekli olmadığında, kişisel bilgileri imha etmek veya tanımlarını kaldırmak için şartlar altında makul olan adımları (varsa) atacağız.

Bu Gizlilik Politikasında yapılan değişiklikler

Yeni teknolojiler, endüstri uygulamaları, yasal gereklilikler veya başka amaçlar için bu Gizlilik Politikasını değiştirebiliriz. Kullanıcılarımızı e-posta ile önceden bilgilendiririz ve bu değişiklikler önemliyse çevrimiçi kanallarımızda bilgileri yayınlarız ve yasal olarak gerekli olması halinde onayınızı isteriz.

Üçüncü taraf satıcı kategorileri

MECHABAU, size, iş ortaklarımıza ve çalışanlarımıza mümkün olan en iyi deneyimi sunmamızı sağlamak için çeşitli güvenilir iş ortaklarıyla birlikte çalışır. Bu, bazen üçüncü tarafların kişisel verileri işlemesine izin vermemiz gerektiği anlamına gelir.

Size genel bir bakış sunmak için, kullandığımız satıcı türlerini ve kategori bazında kullanma amaçlarımızı sınıflandırdık.

Kişisel verileri aşağıdaki kategorilerdeki satıcılarla işliyoruz:

BT Servis sağlayıcıları – Şirket içi BT ve yönetim sistemlerimizin yanı sıra hem müşterilerimize hem de iş ortaklarımıza yönelik faaliyetlerimizle ilgili olarak BT hizmetlerini ve sistem yönetim hizmetlerini sağlamak için dünya çapında bir dizi güvenilir iş ortağından yararlanıyoruz.

Global ödeme sağlayıcısı ve işleme iş ortakları – Hem çevrimiçi olarak, hem de mağazalarımızda veya faturalandırma ya da para transferleri yoluyla güvenli ve verimli bir ödeme süreci sağlamak için.

Bulut depolama iş ortakları – Sizin ve bizim verilerimizi güvenli veri merkezlerinde saklıyoruz.

Sahtekarlık Önleme ve tespit iş ortakları ve satıcıları – MECHABAU’un dolandırılmaması için her tür teknolojiyi kullanırlar.

Depolama, ambalaj, nakliye ve teslimat iş ortakları – Müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın ürünlerimizi ellerine almalarına yardımcı olur.

Katalog baskısı, gönderi ve posta iş ortakları – Katalogların ve dergilerin elinize ulaşmasını sağlamaya yardımcı olurlar.

Pazarlama iş ortakları – Çevrimiçi platformlarımızda, sosyal medyada, mağazada veya başka bir şekilde MECHABAU ile etkileşimde bulunduğunuzda, reklamları, promosyonları ve kampanyaları hedefleyip kişiselleştirebilmemizi sağlamak için.

Sosyal Medya İş Ortakları – Bulunduğunuz platformlarda mevcut olmak ve MECHABAU ile etkileşimde bulunmanıza izin vermek için.

Anketler, testler ve ürün incelemesi sağlayıcıları – MECHABAU® deneyiminiz ile ilgili tüm önemli geri bildirimlerinizi almamızı sağlamaya yardımcı olun.

Küresel olarak vergi ve gümrük makamları, düzenleyiciler ve diğer yetkililer – Belirli durumlarda işleme faaliyetlerinin raporlanmasını gerekli kılarlar.

Profesyonel danışmanlar – MECHABAU’a danışmanlık, bankacılık, hukuk, sigorta ve muhasebe hizmetleri sunan, avukatlar, bankacılar, denetçiler ve sigortacılar dahil.